Nowa hala produkcyjna Mago SA

Mistrzowskie 213 dni – nowa hala produkcyjna Mago SA.

 

Od września 2017 MAGO S.A. ma zupełnie nową halę produkcyjną. Jest to kolejna inwestycja największego w Polsce producenta regałów i wyposażenia sklepów oraz magazynów. 

 

Nowa hala produkcyjna powstała w rekordowo krótkim czasie. W ciągu zaledwie siedmiu miesięcy (213 dni) zbudowano obiekt o powierzchni 5000 m2. Przysłowiowe „wbicie łopaty” nastąpiło w lutym 2017 roku, a już w sierpniu hala była gotowa do eksploatacji. 

Budowa hali jest jednym z etapów rozwoju firmy. Ekspansja na rynki Europy Zachodniej i Rosji wymogła na firmie powiększenie powierzchni produkcyjnej. „Mówiąc krótko nie mieściliśmy się w dotychczasowych obiektach” – informuje Andrzej Kutyła, Dyrektor Rozwoju w MAGO – „Mamy co raz więcej klientów. Potrzebowaliśmy powierzchni produkcyjnej, żeby sprostać rosnącym zamówieniom”.

Niektóre etapy budowy były imponująco krótkie – montaż lakierni nastąpił w 4 tygodnie. Wydajność najnowszej linii jest porównywalna do 2 obecnie największych lakierni w Mago; jej moc malowania jest większa o 40%.  Nowa lakiernia jest najnowocześniejszym tego typu obiektem w Polsce i jedną    z najnowocześniejszych w Europie. Pozwala trzykrotnie zwiększyć wydajność i gwarantuje najwyższy standard malowania elementów składowych.

W hali będzie zatrudnionych ok 150 osób, dla których przeznaczono 3000 m2 biur i powierzchni socjalnych. Pracownicy mają do swojej dyspozycji nową stołówkę, nowoczesne szatnie i sanitariaty.

Koszt inwestycji wyniósł 25 000 000 PLN.

MAGO SA jest największym polskim producentem wyposażenia sklepowego i magazynowego. W ofercie firmy znajdują się regały sklepowe, regały wysokiego składowania, boksy kasowe, POS&POS, a także technologie cyfrowe i LED. Firma jest obecna na polskim rynku od 1989 roku. Od 1995 ma swoja siedzibę w Nadarzynie – poza biurami znajduje się tu tez zakład produkcyjny oraz magazyny. W 2007 roku uruchomiła fabrykę w Rawie Mazowieckiej i już jako Grupa MAGO rozpoczęła działalność we Francji, Niemczech i Rosji. Od 2009 roku działa oddział w Moskwie oraz fabryka w Kaliningradzie. Dwa lata temu (2015) do Grupy Mago dołączyły spółki z zakresu nowoczesnych technologii – Hemilab, producent etykiet elektronicznych oraz Danler zajmujący się nowoczesnym oświetleniem.

 

 

 

Napisz do nas

Nasi specjaliści z przyjemnością odpowiedzą na twoje pytania

Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana!

Twoja wiadomość nie została wysłana!

Upewnij się, czy wszystkie pola formularza są poprawnie wypełnione.

Aby wysłać wiadomość musisz udowodnić, że nie jesteś robotem.

Wystąpił błąd po stronie serwera. Jeśli problem będzie się powtarzał skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.