OTWARCIE ROKU- AUCHAN LIFESTORE W LUKSEMBURGU

Jeden z największych hipermarketów w Europie został właśnie otwarty. Wydarzenie to jest szeroko komentowane przez media nie tylko w Europie Zachodniej i w Polsce, ale również na Białorusi, Ukrainie i Rosji.

Auchan w dzielnicy La Cloche d’Or stworzony został w nowym koncepcie lifestore łączącym na jednej przestrzeni handlowej wszystkie obszary życia klientów. Tym bardziej wszyscy w grupie MAGO mamy powód do dumy, iż jesteśmy współtwórcami tej wyjątkowej realizacji.

 

Auchan Lifestore o powierzchni handlowej 12 500 m2 to rewolucja w obszarze doświadczeń zakupowych klientów. Zamiast zamkniętej powierzchni sali sprzedaży nowy koncept stawia na model otwartego hipermarketu połączonego z całym obszarem życia klientów. Pod wspólnym dachem, oprócz różnorodnej oferty handlowej, usług, gastronomii, znalazła swoje miejsce strefa rozrywki, zaś w samym sercu sklepu usytuowano browar-restaurację.

Koncept Lifestore jest czymś więcej niż tylko marketem. Ma zrewolucjonizować doświadczenie zakupowe i stać się popularnym miejscem spędzania czasu przez rodziny. To nowocześnie zaaranżowana przestrzeń handlowa, gdzie można zrobić nie tylko zakupy, ale zjeść coś smacznego i miło spędzić czas.

Aby dostosować się do oczekiwań klienta, rozszerzyliśmy sprawdzony system MAGO CX o szereg opcji funkcjonalnych i estetycznych. Przede wszystkim wiodącym motywem architektonicznym są słupki dekoracyjne, tyły z blachy ciągnionej oraz charakterystyczne czerwone nadstawki, komunikujące akcje promocyjne.

Ciekawym uzupełnieniem konstrukcji regałów sklepowych, które zwraca uwagę, jest z pewnością wyróżnienie wybranych regałów przejściami mostowymi. Te tzw. „mosty” ułatwiają klientom poruszanie się pomiędzy poszczególnymi strefami w sklepie, a jednocześnie są bardzo interesującym elementem architektonicznym, niespotykanym w innych sklepach.

Oczywiście standardem jest obecnie stosowanie oświetlenia podpółkowego, celem lepszej ekspozycji asortymentu. Tutaj zainstalowaliśmy oświetlenie regałowe firmy DANLER – spółki z grupy MAGO.

Oprócz mebli standardowych, sklep został wyposażony przez naszą firmę w wiele elementów „uszytych na miarę”. Jednym z nich jest STREFA PIWOWARA, gdzie pojawiają się zabudowy z metalu, pleksi i drewna. Są tutaj zarówno elementy stałe jak i mobilne. Ciemna kolorystyka stali w połączeniu ze szlachetnym dębem nabiera industrialnego i nowoczesnego charakteru. Inne nasze rozwiązania na wymiar to m.in. strefa Game Zone czy kąt degustacji win.

W nowym sklepie nie mogło zabraknąć rozwiązań ułatwiających klientom zakupy. Uwagę przykuwa zrealizowana przez MAGO nowatorska w swoim designie i wyjątkowaw swojej skali strefa płatności, na którą złożyło się blisko 50 pojedynczych stanowisk samoobsługowych (tzw. self checkouts) oraz ponad 20 tradycyjnych boksów kasowych zorganizowanych w wyspy. Całość strefy została zaprojektowana ze szczególną dbałością o ergonomię oraz dostęp dla osób z niepełnosprawnościami, a także, co należy uznać za szczególnie inspirujące, niektóre ze stanowisk samoobsługowych zostały przystosowane do obsługi przez dzieci. Funkcjonalność strefy dopełnia sprawna obsługa szerokiej gamy form płatności, w tym tradycyjną już obsługę kart płatniczych oraz wydajne samoobsługowe mechanizmy obsługi gotówkowej.

Realizacja projektu Auchan Cloche d’Or w oczekiwanym krótkim terminie postawiła przed naszą firmą szereg wyzwań. Naszym priorytetem było zachowanie jakości produktu, zgodności z projektem architekta oraz zapewnienie terminowości dostaw, sprawnego montażu i bezpiecznej eksploatacji.

Na potrzeby tego przedsięwzięcia powstał w grupie MAGO dedykowany zespół, złożony ze specjalistów różnych branż. Udało nam się porozmawiać z osobami zaangażowanymi bezpośrednio w realizację Auchan Lifestore w Luksemburgu.

 

Sławomir Mnich – KIEROWNIK DZIAŁU PROJEKTOWANIA REGAŁÓW SKLEPOWYCH

Zgodnie z koncepcją klienta opracowaliśmy niestandardowe połączenia nowych elementów, które spełniały wymagania użytkowe i obciążeniowe. Na podstawie projektów zostały wykonane i wysłane do klienta prototypy rozwiązań. Po drobnych zmianach elementy zostały wdrożone do produkcji.

Ważnym elementem, o którym chcę wspomnieć, w trakcie realizacji projektu, była ścisła i profesjonalna współpraca z innymi członkami zespołu, którzy na bieżąco dostarczali nam niezbędne informacje i założenia projektu.

Łukasz Ostrowski – CREATIVE DIRECTOR MAGO DESIGN

 

W tym projekcie kreowanie nowych doświadczeń klienta było dominującym założeniem dla projektowanych przestrzeni. Wysoki poziom świadomości klienta był dodatkowym wyzwaniem przy definiowaniu nowych doświadczeń zakupowych klienta.

Uczestniczenie w tym przedsięwzięciu było samą przyjemnością. Nasze nowe doświadczenia projektowe przełożyły się na nowe doświadczenia klientów.

Geoffrey Bouvier – PROJECT MANAGER MAGO FRANCJA, odpowiedzialny za koordynację projektu w Luxemburgu:

Realizacja projektu takiego jak Auchan Cloche d’Or nigdy nie jest łatwa. Nasz klient, międzynarodowy lider w handlu detalicznym, oczekiwał od swoich partnerów najwyższego poziomu jakości i skuteczności. Aby jak najlepiej sprostać temu wyzwaniu, wszyscy byliśmy zjednoczeni wokół tego projektu: klient, zakład produkcyjny, zespoły montażowe, zjednoczeni i skoncentrowani, by osiągnąć cel, tworząc jeden zespół.

 Dzięki współpracy w pełnym zaufaniu wynik jest niezwykły. Gratuluję zespołowi Auchan tego konceptu i projektu, a także dziękuję partnerom i współpracownikom za zaangażowanie, jakie wykazali podczas tej realizacji.

Albert Cieślikiewicz – INTERNATIONAL PROJECT MANAGER MAGO

Nasz klient – firma Auchan, jest bardzo zadowolony z efektów pracy. Otrzymaliśmy wiele gratulacji i słów uznania, z czego, nie ukrywam, jesteśmy bardzo dumni.

Należy przy tej okazji złożyć podziękowania wszystkim, którzy byli zaangażowani w ten pełen wyzwań projekt. Sukces stał się możliwy dzięki pracy zespołowej i pełnemu zaangażowaniu wszystkich uczestników projektu. Takie podejście jest gwarancją wypracowania skutecznych rozwiązań w stosunkowo krótkim czasie.

 Wzbogaciliśmy też nasze portfolio o piękny przykład. Warty podkreślenia jest fakt, iż bez kompleksów pokazujemy dziś poziom jakości produktów i obsługi, jaki reprezentują zachodni konkurenci, mający dużo dłuższe doświadczenie w branży.

 

 

Więcej o samym systemie CX znajdziecie TUTAJ

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego video z realizacji Auchan Cloche d’Or

 

 

Napisz do nas

Nasi specjaliści z przyjemnością odpowiedzą na twoje pytania

Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana!

Twoja wiadomość nie została wysłana!

Upewnij się, czy wszystkie pola formularza są poprawnie wypełnione.

Aby wysłać wiadomość musisz udowodnić, że nie jesteś robotem.

Wystąpił błąd po stronie serwera. Jeśli problem będzie się powtarzał skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.