INTELIGENTY WÓZEK CLEVER ODPOWIEDZIĄ NA POTRZEBY WSPÓŁCZESNEGO HANDLU

CLEVER to połączenie kasy samoobsługowej i wózka sklepowego. Dzięki nowatorskiemu rozwiązaniu, cały proces zakupów w sklepie klient może przeprowadzić samodzielnie, praktycznie bez wsparcia personelu.

 

Przed rozpoczęciem projektowania inteligentnego wózka CLEVER przeprowadziliśmy badania wśród klientów sklepów różnych formatów. Dzięki temu udało nam się zdefiniować najbardziej krytyczne obszary mające negatywny wpływ na klienta sklepu. Okazało się, że klientów przede wszystkim irytują: kolejki do kas, konieczność kilkukrotnego przekładania produktów: z półki do wózka, z wózka na taśmę, czy z taśmy do torby, niedopasowana oferta asortymentowa czy nieuprzejmy kasjer.

 

INNOWACYJNA TECHNOLOGIA

 

Udało nam się stworzyć idealne rozwiązanie powyższych problemów –inteligentny wózek CLEVER. Czas obsługi klienta w strefie płatności został skrócony do absolutnego minimum. Tradycyjny koszyk sklepowy został zastąpiony torbą wielokrotnego użytku. Dzięki temu klient sklepu dotyka tylko raz produktów – zdejmując je z półki. Co ważne, nie musi nigdzie wypakowywać artykułów. Po dokonaniu płatności tylko odpina torbę, odstawia wózek i wychodzi ze sklepu. Zaś połączenie aplikacji sieci sprzedaży z systemem CLEVER pozwala precyzyjnie dopasować ofertę produktową do konkretnego klienta.

CLEVER został uzbrojony w kilka innowacyjnych technologii: komputer z dotykowym ekranem, skaner, wbudowany w rączkę wózka oraz certyfikowaną wagę. Dodatkowo CLEVER posiada inteligentny system oświetlenia LED, który informuje o aktualnym statusie kasy i trybie, w którym działa.

Technologia CLEVER pozyskuje bardzo duże ilości danych o kliencie sklepu. Śledzi jego ścieżkę zakupową – kiedy i jakie produkty kupuje oraz które kategorie mają największy współczynnik odrzuceń. Dzięki temu, możliwe jest lepsze dostosowanie oferty do klienta sklepu.

 

PROSTA I INTUICYJNA OBSŁUGA

Klient za pomocą aplikacji konkretnej sieci uruchamia CLEVER. Zakłada na wózek specjalnie zaprojektowaną torbę wielokrotnego użytku i wówczas może rozpocząć zakupy. Klient skanuje różnorodne artykuły, również produkty na wagę, następnie wkłada je do torby, a te weryfikowane są za pomocą certyfikowanej wagi. Kolejne artykuły wraz z ceną pojawiają się ekranie urządzenia.

Nie pominęliśmy tak istotnej kwestii podczas zakupów – nabycie alkoholu i weryfikacja wieku klienta. Gdy do torby zostanie włożona butelka procentowego napoju, oświetlenie LED naszego urządzenia zaczyna migać na pomarańczowo. Jest to znak dla personelu sklepu, aby podejść i zweryfikować wiek kupującego. Przy migającym oświetleniu klient może kontynuować cały czas zakupy, ponieważ weryfikacja wieku może odbyć się na samym końcu procesu, przed dokonaniem płatności. Za zakupy klient może zapłacić na dwa sposoby: poprzez aplikację danej sieci, za pomocą telefonu lub w kasie samoobsługowej, używając karty płatniczej bądź gotówki.

 

KORZYŚCI DLA DETALISTÓW

 

CLEVER daje dodatkowe możliwości interakcji z klientem, bez konieczności ustawiania przez sieć sprzedaży wielu tradycyjnych materiałów POS. Dzięki zainstalowanemu na CLEVER ekranowi, właściciele sklepów mogą wyświetlać spersonalizowane treści reklamowe, zbudowane na podstawie dotychczasowej historii zakupowej lub informować o produktach aktualnie znajdujących się w torbie zakupowej.

Jeżeli np. klient przyszedł do sklepu po składniki na pastę* (*red. danie z makaronu). Najpierw wybiera odpowiedni makaron, później sos – już w tym momencie CLEVER może zasugerować alternatywny produkt do sosu, bądź też udzielić specjalnego rabatu na kolejne opakowanie z sosem. CLEVER może również pomóc w doborze odpowiedniego wina do tego posiłku. Jeżeli np. klient wrzuci do torby zakupowej piwo, urządzenie może mu zasugerować komplementarną ofertę paluszków lub chipsów w promocyjnej cenie. Są to, oczywiście, alternatywne scenariusze, predefiniowane z klientem – właścicielem sieci.

CLEVER zapewnia również komfort kupującym i ogranicza punkty styku na linii pracownicy sklepu – klienci. Utrzymywanie dystansu społecznego w obecnej sytuacji – epidemii koronawirusa jest kluczową kwestią. Sieć handlowa nie musi angażować personelu w obsługę klienta, a dodatkowo ma szansę na lepsze dostosowanie swojej oferty.

 

Zapraszamy do kontaktu z nami. Chętnie porozmawiamy o Państwa biznesie i przygotujemy indywidualną dopasowaną ofertę.

 

 

Napisz do nas

Nasi specjaliści z przyjemnością odpowiedzą na twoje pytania

Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana!

Twoja wiadomość nie została wysłana!

Upewnij się, czy wszystkie pola formularza są poprawnie wypełnione.

Aby wysłać wiadomość musisz udowodnić, że nie jesteś robotem.

Wystąpił błąd po stronie serwera. Jeśli problem będzie się powtarzał skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.

MAGO