POLACY SĄ GOTOWI NA TECHNOLOGICZNĄ REWOLUCJĘ W SKLEPACH

  • Dla prawie połowy konsumentów kolejki do kas to najbardziej frustrujący element zakupów.
  • Ponad połowa ankietowanych chciałaby skorzystać z całkowicie automatycznych sklepów, bez kas i kolejek.
  • 61% badanych uważa, że gdyby wszyscy płacili bezgotówkowo, kolejki byłyby krótsze*.

*Wyniki badania Mastercard pt. „Czy Polacy są gotowi na sklepy bez kas?” zrealizowanego we współpracy z domem badawczym Maison&Partners.

 

Jeszcze kilka lat temu kolejki w sklepach pełniły funkcję społeczną. Spotykało się w nich kolegów, znajomych i można było swobodnie porozmawiać.  Obecnie stanie w kolejce do kasy kojarzy nam się z uciążliwą koniecznością. W ciągu ostatnich lat przyzwyczailiśmy się do myśli, że robienie zakupów powinno być łatwe.

Stereotypowo nie postrzega się Polaków jako fanów technologii. Jak pokazują wyniki badanie Mastercard innowacje w handlu są przez nas przyjmowane z dużą otwartością, ponieważ oznaczają dla nas realne korzyści. Ankietowani wyrazili swoje zainteresowanie wizją sklepów całkowicie pozbawionych kas, w których problem kolejek by nie istniał.

Idealnym rozwiązaniem powyższych problemów jest inteligent wózek CLEVER zaprojektowany i wyprodukowany w MAGO.

Dzięki CLEVER czas obsługi klienta w strefie płatności został skrócony do absolutnego minimum. W naszym rozwiązaniu tradycyjny koszyk sklepowy został zastąpiony torbą wielokrotnego użytku. Dzięki temu klient sklepu dotyka tylko raz produktów – zdejmując je z półki. Co ważne, nie musi nigdzie wypakowywać artykułów. Po dokonaniu płatności tylko odpina torbę, odstawia wózek i wychodzi ze sklepu. Zaś połączenie aplikacji sieci z systemem CLEVER pozwala precyzyjnie dopasować ofertę produktową do konkretnego klienta.

 

CLEVER wyposażyliśmy w kilka innowacyjnych technologii: komputer z dotykowym ekranem, skaner, wbudowany w rączkę wózka oraz certyfikowaną wagę. Dodatkowo CLEVER posiada inteligentny system oświetlenia LED, który informuje o aktualnym statusie kasy i trybie, w którym działa.

 

Specjalnie opracowana przez nas technologia pozyskuje unikalne dane o kliencie sklepu. Śledzi jego ścieżkę zakupową – kiedy i jakie produkty kupuje oraz które kategorie mają największy współczynnik odrzuceń. Dzięki temu, możliwe jest lepsze dostosowanie oferty do klienta sklepu.

CLEVER daje dodatkowe możliwości interakcji z klientem, bez konieczności ustawiania przez sieć sprzedaży wielu tradycyjnych materiałów POS. Dzięki zainstalowanemu na CLEVER ekranowi, właściciele sklepów mogą wyświetlać spersonalizowane treści reklamowe, zbudowane na podstawie dotychczasowej historii zakupowej lub informować o produktach aktualnie znajdujących się w torbie zakupowej.

CLEVER zapewnia również komfort kupującym i ogranicza punkty styku na linii pracownicy sklepu – klienci. Utrzymywanie dystansu społecznego w obecnej sytuacji – epidemii korona wirusa jest kluczową kwestią. Sieć handlowa nie musi angażować personelu w obsługę klienta, a dodatkowo ma szansę na lepsze dostosowanie swojej oferty.

 

Po więcej informacji o inteligentnym wózku CLEVER zapraszamy TUTAJ

 

Napisz do nas

Nasi specjaliści z przyjemnością odpowiedzą na twoje pytania

Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana!

Twoja wiadomość nie została wysłana!

Upewnij się, czy wszystkie pola formularza są poprawnie wypełnione.

Aby wysłać wiadomość musisz udowodnić, że nie jesteś robotem.

Wystąpił błąd po stronie serwera. Jeśli problem będzie się powtarzał skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.