Regały wysokiego składowania HX w norweskim obiekcie firmy Sto Norge

Wyposażenie przestrzeni magazynowej firmy Sto Norge, norweskiego producenta systemów elewacyjnych, to jeden ze sfinalizowanych ostatnio projektów MAGO. Obiekt znajduje się w miejscowości Langhus, w południowo-wschodniej części Norwegii. Powierzchnia blisko 5000 m2 została optymalnie zagospodarowana przy użyciu systemu regałów wysokiego składowania HX. Regały mają wysokość 7,4 m i przystosowane są do obsługi palet o maksymalnej masie 18 ton. Łącznie udało się uzyskać 4600 miejsc paletowych. Magazyn będzie wykorzystywany do składowania  różnego rodzaju materiałów budowlanych.

Kompleksowa realizacja uwzględniała zarówno zaprojektowanie wyposażenia według indywidualnych potrzeb klienta, jak i samą instalację gotowych systemów regałowych. Poza standardowymi elementami konstrukcyjnymi, w obiekcie zostały zastosowane dodatkowe rozwiązania, które przekładają się zarówno na usprawnienie łańcucha operacji, jak i poprawę bezpieczeństwa w przestrzeni magazynowej. I tak, nad korytarzami, po których poruszają się wózki, zamontowano specjalne kraty, chroniące przed wypadkami związanymi z upadkiem towarów z górnych poziomów składowania.

Słupy regałowe zostały z kolei zabezpieczone przed przypadkowymi uderzeniami wózków widłowych za pomocą narożnych odbojników oraz belek. Słupy to niezwykle istotny element struktury regału, ich dobry stan techniczny w znacznym stopniu determinuje stabilność i bezpieczeństwo całej konstrukcji.

Projekt zakładał także wydzielenie w magazynie stref, co zostało osiągnięte dzięki wygrodzeniom siatkowym.

W strefie kompletacji zamówień wykorzystano półki grawitacyjne, zwane także łożami rolkowymi, których zdaniem jest zautomatyzowanie przepływu towarów i usprawnienie końcowego etapu przygotowania towaru do wysyłki. Dzięki takiemu mechanizmowi można również w szybki i łatwy sposób podzielić paletę na mniejsze części.

Kwestię przechowywania mniejszych, niewymagających paletyzacji opakowań rozwiązano, wykorzystując półki panelowe. Ich montaż umożliwia maksymalne wypełnienie każdego poziomu składowania.

Uzupełnieniem całego systemu są terminale paletowe mocowane do szczytowych ram ciągów regałowych. Służą one do odkładania pustych palet, co znacznie ułatwia utrzymanie porządku wewnątrz.

Cały projekt został wykonany na podstawie indywidualnych potrzeb norweskiego klienta, a tym co dodatkowo wyróżnia tę realizację jest niestandardowa, czarno-żółta kolorystyka.

Dzięki zastosowanym przez MAGO rozwiązaniom klient zoptymalizował powierzchnię magazynu, zyskując łatwy dostęp do każdego ze składowanych produktów.

MAGO HX

Bezpieczny system wysokiego składowania MAGO HX daje możliwość tworzenia ciągów regałowych, które mogą być zbudowane z dowolnej ilości segmentów, posiadać dowolną liczbę poziomów składowania na każdym z nich. Wszystkie elementy systemu są montowane za pomocą połączeń śrubowych i zaczepowych, co umożliwia ich szybki demontaż i ponowne wykorzystanie w nowej konfiguracji.

Więcej informacji odnośnie naszego systemu MAGO HX znajdziecie TUTAJ

Napisz do nas

Nasi specjaliści z przyjemnością odpowiedzą na twoje pytania

Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana!

Twoja wiadomość nie została wysłana!

Upewnij się, czy wszystkie pola formularza są poprawnie wypełnione.

Aby wysłać wiadomość musisz udowodnić, że nie jesteś robotem.

Wystąpił błąd po stronie serwera. Jeśli problem będzie się powtarzał skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.