KASY DWUFUNKCYJNE w sklepie Lewiatana w Gierałtowicach

Kolejny już sklep sieci LEWIATAN o sali sprzedaży około 400 m2 zdecydował się na zainstalowanie w strefie płatności dwufunkcyjnych boksów kasowych MAGO z głowicą SPINAKERR.

Dzięki innowacyjnej głowicy SPINAKERR tradycyjne stanowisko kasowe, można w prosty i szybki sposób zmienić w stanowisko kasowe samoobsługowe. Głowica SPINAKERR posiada mechanizm przesuwu umożliwiający ustawienie jej, w zależności od potrzeb, w dwóch trybach pracy – kasjerskim lub samoobsługowym.
Daje to dużą elastyczność przy aranżacji strefy płatności, która przez to staje się miejscem bardziej przyjaznym dla klienta, bez skomplikowanej przebudowy tej strefy i konieczności organizowania dodatkowej przestrzeni samoobsługowej.

 

Wprowadzenie naszych boksów dwufunkcyjnych ma na celu usprawnienie obsługi klientów sklepu oraz ograniczenie czasu spędzanego w kolejce do kas. Jest to również ukłon w stronę tych klientów, którzy podczas zakupów szukają wygody i maksymalnej samodzielności (sami chcą skanować produkty i dokonywać płatności).
Boksy kasowe MAGO wyróżniają się na rynku intuicyjną, prostą obsługą oraz szybkością działania. Płatności dokonuje się w nich kartą.

Elementem wyposażenia dostarczonych przez nas boksów jest sygnalizacja LED, która w dyskretny sposób informuje personel sklepu co dzieje się aktualnie przy boksie samoobsługowym. Jednocześnie obsługa sklepu na urządzeniu mobilnym ma podgląd operacji dokonywanych przy boksie samoobsługowym.

Klienci, którzy mają jakikolwiek problem z obsługą kasy samoobsługowej lub potrzebują autoryzacji zakupu np. napojów alkoholowych mogą liczyć na pomoc personelu.

 

Na podstawie naszych wcześniejszych wdrożeń boksów samoobsługowych w sklepach podobnego typu obserwujemy 15% wzrost transakcji dziennych. Liczba tych transakcji regularnie rośnie, ponieważ wiąże się między innymi: z okresem przyzwyczajenia klientów do rozwiązań samoobsługowych, szybszym czasem reakcji asystenta sprzedaży, oraz mniejszą ilością wezwań personelu sklepu.

Nasza analiza danych wskazuje również, że w okresie piku sprzedażowego, ilość transakcji wzrosła kilkukrotnie. Z kolei, czas pojedynczej transakcji na kasie, od pierwszego dnia po instalacji SCO z około 2 min 50 sekund spadł do 1 min 47 sekund, przy średniej ilości 9,17 produktów na transakcję.

Na podstawie zebranych danych, wyliczyliśmy, że przy założeniu pełnego obciążenia kasy samoobsługowej w ciągu dnia, teoretycznie można obsłużyć średnio od 25 do 35 klientów na godzinę, co przy 14 godzinnym trybie pracy sklepu daje od 350 — 450 klientów.

Po więcej informacji o boksach kasowych Dwufunkcyjnych MAGO zapraszamy TUTAJ

Napisz do nas

Nasi specjaliści z przyjemnością odpowiedzą na twoje pytania

Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana!

Twoja wiadomość nie została wysłana!

Upewnij się, czy wszystkie pola formularza są poprawnie wypełnione.

Aby wysłać wiadomość musisz udowodnić, że nie jesteś robotem.

Wystąpił błąd po stronie serwera. Jeśli problem będzie się powtarzał skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.