SAMOOBSŁUGOWA STREFA PŁATNOŚCI MAGO W UNIVERSAMIE GROCHÓW

Kolejna już sieć sprzedaży, tym razem polska spółdzielnia SPOŁEM WSS PRAGA POŁUDNIE, w celu uatrakcyjnienia i ułatwienia zakupów swoim klientom zdecydowała się na organizację STREFY KAS SAMOOBSŁUGOWYCH SCO w Universamie Grochów w Warszawie.

Organizując strefę samoobsługową SCO z obsługą płatności elektronicznych w supermarkecie uwzględniliśmy:

– preferencje i oczekiwania klienta,

– ilość dokonywanych transakcji,

– rodzaj systemu sprzedażowego,

– topografię obiektu.

Podstawowym zadaniem strefy samoobsługowej SCO jest, możliwie jak najszybsze, rozładowywanie kolejek oraz zaspokojenie potrzeb klientów, którzy preferują samodzielne skanowanie produktów i płacenie za swoje zakupy kartą lub telefonem.

Każdy z naszych boksów MAGO V1 został wyposażony w skaner, który błyskawicznie identyfikuje towary, wagę, czytnik kart oraz ekran dotykowy podłączony do wydajnego komputera, co gwarantuje płynną obsługę oprogramowania sprzedażowego sklepu.

Do naszych zadań należało również sprawne przeprowadzenie integracji naszych kas samoobsługowych z oprogramowaniem firmy NETIS, której system łączy wszystkie procesy biznesowe za pomocą spójnego, opartego na kilku komponentach rozwiązania. To nasz pierwszy proces integracji z firmą NETIS. Dzięki doskonałej współpracy udało nam się wspólnie skonsolidować odmienne systemy, aby mogły się ze sobą komunikować oraz efektywnie współpracować.

Dodatkowo strefa samoobsługowa SCO w supersamie została wyposażona w sygnalizację LED, która poprzez kolory w dyskretny sposób informuje personel sklepu co dzieje się aktualnie przy konkretnym stanowisku kasowym. Jednocześnie asystent strefy SCO, przy specjalnie dedykowanym stanowisku ma podgląd operacji dokonywanych na każdej z kas strefy.

Projekt wdrożenia SCO w UNIVERSAMIE został zrealizowany we współpracy z firmą MAGO PARTNER i nie udałby się bez wyśmienitej i pełnej otwartości oraz zaangażowania współpracy z naszym klientem SPÓŁDZIELNIĄ SPOŁEM PRAGA POŁUDNIE. Należy podkreślić, że to jedna z najbardziej prężnych spółdzielni w Polsce, która kontynuuje swoją działalność od 1937 roku, a jej hasło przewodnie brzmi: „Udane zakupy blisko domu”.

Nie bez przyczyny, pierwsza strefa samoobsługowa w tej sieci sprzedaży została zorganizowana w kultowym puncie handlowym Warszawy – UNIVERSAMIE GROCHÓW, który od 1977 roku jest ulubionym miejscem zakupów warszawiaków. Budynek przy ul. Grochowskiej 207 został zburzony wiosną 2016 roku, a na jego miejscu powstała w 2018 roku Galeria Rondo Wiatraczna. Sercem Galerii Rondo Wiatraczna jest supermarket UNIVERSAM, który, podobnie jak przed rozbiórką, składa się z dwóch sklepów: spożywczego i przemysłowego. Na parterze jest to supermarket z artykułami spożywczymi o powierzchni 2000 m2, a na pierwszym piętrze – sklep z produktami przemysłowymi o powierzchni 520 m2. Nawiązaniem do historii UNIVERSAMU jest pozostawienie pamiątkowego neonu „UNIVERSAM GROCHÓW”, który zdobi elewację Galerii Rondo Wiatraczna.

Bardzo dziękujemy Spółdzielni SPOŁEM WSS Praga Południe za możliwość realizacji tego projektu.

Napisz do nas

Nasi specjaliści z przyjemnością odpowiedzą na twoje pytania

Dziękujemy, Twoja wiadomość została wysłana!

Twoja wiadomość nie została wysłana!

Upewnij się, czy wszystkie pola formularza są poprawnie wypełnione.

Aby wysłać wiadomość musisz udowodnić, że nie jesteś robotem.

Wystąpił błąd po stronie serwera. Jeśli problem będzie się powtarzał skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.